» Duyu Organları, Duyu Organlarının Özellikleri, Görevleri, Çeşitl

Yayınlanma Zamanı: 2011-01-09 21:34:00DUYU ORGANLARI, DUYU ORGANLARININ ÖZELLİKLERİ, DUYU ORGANLARININ GÖREVLERİ, ÇEŞİTLERİ (FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ KONU ANLATIM)

 

Canlılarda organizasyon:

 

 

Canlılarda bazı tepkilerin alınmasını sağlayan hücreler vardır.

 

Bu hücreler duyu organlarını meydana getirir. Bu duyu organları beyinden kontrol edilir. Her duyu organı almış olduğu uyartıyı beyinde değerlendirip, tepkisini ilgili organda gösterir.

        

Her duyu organı farklı bir uyartıyı alabilir. Örneğin göz ışığa duyarlıdır, kulak titreşime duyarlıdır, burun ve dil suda çözünen maddelere duyarlıdır, deri dokunmaya duyarlıdır.

 

İnsanda dış ortama açık 5 duyu organı vardır.


EtiketLer : Duyu Organları, Duyu Organlarının Özellikleri, Görevleri, Çeşitleri,Duyu Organları konu anlatımı,Fen ve teknoloji konu anlatımı,Fen ve teknoloji,Fen ve teknoloji konu anlatımı,Fen ve teknoloji videolu konu anlatımı,videolu konu anlatımları,videolu dersler,kaynak dersler,forumodev,forumödev,forum odev,forum ödev,forumodev.blogcu.com,videolu konu anlatımları,tüm kaynaklar,blogcu,ödev arsivim,Fen ve teknoloji,sanal dershane,sanal dersane,dershane,konu anlatımlırı,kaynak ders kitabınız
 


Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz !


?